Finał Konkursu Ceramicznego i wernisaż wystawy pokonkursowej

Po wyłonieniu zwycięzców i ogłoszeniu wyników, pozostały nam jeszcze tylko dwa finałowe akcenty I Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego im. Leszka Dutki, skumulowane w ramach jednego wydarzenia. Jeszcze przed końcem roku – w piątek, 29 grudnia – czeka nas uroczyste wręczenie dyplomów nagrodzonym twórcom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej.

wystawa-pokonkursowa-dutki-plakat

Wydarzenie, które odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków (ul. Inwalidów Wojennych 2), będzie okazją do spotkania się z młodymi twórcami rękodzieła oraz ich opiekunami artystycznymi oraz przyjrzenia się z bliska ceramicznym dziełom, które brały udział w tegorocznej rywalizacji.

Z podsumowaniem Konkursu, listą nagrodzonych oraz zdjęciami prac można się zapoznać w naszym poprzednim wpisie pt. I Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny im. Leszka Dutki rozstrzygnięty!!

Na finał konkursu i wernisaż wystawy prac serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w piątek – 29 grudnia – na godz. 17.00 do Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków (ul. Inwalidów Wojennych 2).

Wystawa pokonkursowa będzie dostępna dla zwiedzających do 7 lutego 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!!!

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Fundatorem nagrody głównej jest Andrzej Jarek, właściciel firmy Tech-Serwis.

wystawa-pokonkursowa-dutki-plakat
Logo Kraków