„Jaworzno moje miasto… tu mieszkam i żyję…” – konkurs makiet

Z radością i dumą informujemy, że nasze Muzeum zostało Patronem 3. edycji konkursu pn. „Jaworzno moje miasto… tu mieszkam i żyję…” – „Makieta HISTORYCZNEGO miejsca w Moim Mieście”, organizowanego przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 18 im. Tadeusza Kościuszki.

plakat konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ich rodzin, mieszkających i utożsamiających się z Jaworznem, a tematem tegorocznej edycji jest stworzenie makiety przedstawiającej budynki i miejsca w naszym mieście o wartości historycznej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie makiety w formacie minimum A3, a max A2 w podstawie, na sztywnym papierze/kartonie lub innym trwałym podłożu, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Każda szkoła może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace. Termin ich dostarczenia do Szkoły Podstawowej nr 18 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Ks. A. Mroczka 53c upływa 15 listopada.

Po wyłonieniu laureatów, zgłoszone prace będą prezentowane w ramach ekspozycji przygotowanej w Muzeum Miasta Jaworzna, w terminie od 20 listopada do 1 grudnia 2023 r.

Dodatkowym elementem tegorocznych zmagań będzie prelekcja dotycząca historii Jaworzna, skierowana głównie do uczniów i opiekunów, chcących wziąć udział w konkursie. Odbędzie się ona 18 października w siedzibie naszego Muzeum, a ciekawą prezentację pt. „Spacerownik architektoniczny po Jaworznie” przedstawi dyrektor MMJ Przemysław Dudzik.

Serdecznie zapraszamy na prelekcję i zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie!!

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w jego REGULAMINIE.