„Studnia – źródło życia” – wystawa prac jaworznickiej młodzieży

Zwyczajowa data rozpoczęcia roku szkolnego – 1 września -będzie w Muzeum Miasta Jaworzna inauguracją wystawy prac wykonannych przez uczniów jaworznickich szkół. Na ekspozycji będą prezentowane studnie, które młodzież stworzyła z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody. Młodzi artyści zaprezentują ponad 100 własnoręcznie wykonanych modeli!

studnia - źródło życia - grafika

Celem przewodnim, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992, „Święta Wody” było uświadomienie całej społeczności Ziemi, że bez zwiększenia tempa wprowadzania zmian, czeka nas kryzys związany z dostępem do wody oraz jej coraz większym zanieczyszczeniem. Już teraz ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania. Musimy zacząć od siebie! Kryzys wodny dotyka także coraz większe obszary naszego kraju. Ograniczanie dostaw wody w okresie letnim, zrzuty niebezpiecznych ścieków do rzek – ostatnimi laty doświadczamy tego niemal każdego roku. Każdy z nas ma wpływ – czasem minimalny, ale jednak istotny – na rozsądne gospodarowanie wodą. Ty i Twoja rodzina, szkoła i społeczność, fabryki i pracownicy urzędów możecie wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystacie, konsumujecie i zarządzacie wodą w swoim życiu. Oszczędzajmy więc wodę tak, by przyszłe pokolenia też mogły z niej korzystać, ponieważ troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka – mówi pomysłodawczyni wystawy Ewa Maj, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 i ZSO2.

Na wystawie swoje prace zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA. W sumie będzie można zobaczyć ponad 100 własnoręcznie wykonanych przez młodych artystów modeli studni!

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek – 5 września – o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Pocztowej 5. Wstęp wolny!!

Wystawę będzie można oglądać do 15 września.

Serdecznie zapraszamy!!!