Szlakiem Bartka – wycieczka nr 6

Przed nami szósta wycieczka krajoznawczo-przyrodnicza poświęcona pamięci Bartka Cieszyńskiego – naszego przyjaciela, kustosza, historyka, miłośnika przyrody i górskich wędrówek!

To już druga w tym roku wyprawa „Szlakiem Bartka”. Tym razem wybierzemy się na nią w niedzielę – 3 września – a na trasie naszej podróży znajdą się: Pustynia Błędowska, Góra Birów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu!

Mamy nadzieję, że fani turystyki także tym razem nie zawiodą i pełnym autokarem ruszymy na kolejną wspólną wyprawę, połączoną ze zwiedzaniem zamku i grodu królewskiego!

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce serdecznie zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona!!
Rezerwacje i wpłaty będą przyjmowane w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna.

PLAN WYCIECZKI:

Termin: niedziela, 3 września 2023

• 8:50 – zbiórka pod Muzeum
  • 9:00 – odjazd
    W programie:
    – wyprawa na trasie Pustynia Błędowska – Góra Birów – Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu;
    – zwiedzanie Zamku Ogrodzienieckiego wraz z Salą Tortur oraz wejściem na Basztę Kredencerską + zwiedzanie rekonstrukcji drewnianego grodu królewskiego na Górze Birów.
  • ok. 18:00 – powrót do Jaworzna

Koszt wyjazdu:

• 70 zł – normalny;
  • 50 zł ulgowy (uczniowie, studenci, renciści, emeryci)
    (w cenę wliczone są: transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępu)
    (osoby chcące skorzystać z ulgi muszą mieć przy sobie ważną legitymację w dniu wycieczki!)

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.