Szlakiem Bartka – wycieczka nr 7

Nasze wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze, poświęcone pamięci Bartka Cieszyńskiego – naszego przyjaciela, kustosza, historyka, miłośnika przyrody i górskich wędrówek – zebrały już wierne grono uczestników, więc w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, chcemy zorganizować dwa wspólne wyjazdy! Mamy dopięty już pierwszy z nich, dlatego niniejszym serdecznie zapraszamy na 7. wyprawę „Szlakiem Bartka”!

Na pierwszą tegoroczną wycieczkę wybierzemy się 8 czerwca, a na trasie podróży znajdą się Pilica, Rabsztyn i Olkusz! W planie m.in. zwiedzanie XIII-wiecznego zamku na szczycie Kruczej Skały oraz olkuskich podziemi.

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce serdecznie zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona!
Rezerwacje i wpłaty są przyjmowane w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna.

szlakiem-bartka-7-plakat

PLAN WYCIECZKI:

Termin: sobota, 8 czerwca 2024

• 7:50 – zbiórka pod Muzeum
  • 8:00 – odjazd
    W programie:
    – wyprawa na trasie: Pilica – Rabsztyn – Olkusz
    – zwiedzanie okolic zespołu pałacowo-parkowego w Pilicy
    – zwiedzanie z przewodnikiem XIII-wiecznego zamku na szczycie Kruczej Skały w Rabsztynie
    – zwiedzanie podziemi Olkusza
  • ok. 18:00 – powrót do Jaworzna

Koszt wyjazdu:

• 85 zł – normalny;
  • 75 zł ulgowy (uczniowie, studenci, renciści, emeryci)
    (w cenę wliczone są: transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępu i przewodnicy)
    (osoby chcące skorzystać z ulgi muszą mieć przy sobie ważną legitymację w dniu wycieczki!)

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.