Weekendowy spacer i zwiedzanie z Muzeum Miasta

Wspólne zwiedzanie jaworznickiego kirkutu oraz spacer historyczny z przewodnikiem po byłej kolonii robotniczej na Pieczyskach, to atrakcje jakie zaplanowaliśmy na weekend 26-27 listopada.

Korzystając z ciągle łaskawej aury, postanowiliśmy spełnić prośby osób, które nie były w stanie dołączyć do naszych spotkań w środku tygodnia, i jeszcze tej jesieni zapraszamy na dwie wyprawy weekendowe, poświęcone historii Jaworzna.

W sobotę – 26 listopada, o godz. 11.00 – powtórzymy wspólne zwiedzanie cmentarza żydowskiego na Podłężu. Podczas spotkania o historii jaworznickiej społeczności żydowskiej opowie kustosz naszego Muzeum – Barbara Stanek.

Ze względu na specyfikę miejsca liczebność naszej grupy będzie ograniczona, dlatego osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa:
– pod numerem telefonu: 32 618 19 53 (w godz. pracy Muzeum)
– e-mailowo: info@muzeum.jaw.pl (całodobowo)

Dzień później – w niedzielę 27 listopada, także o godz. 11.00 – zaplanowaliśmy powtórkę spaceru historycznego po Pieczyskach. Nasza wędrówka skupi się na okolicach byłej kolonii robotniczej, ściśle związanej z Fabryką „Portland Cementu”. Miejsce to jest skansenem różnych detali rzeźbiarskich i architektonicznych, i przez wiele lat było domem wybitnych mieszkańców Jaworzna. O szczegółach podczas spaceru opowie kustosz naszego Muzeum – Iwona Brandys. Osoby zainteresowane wspólną wyprawą, prosimy o przybycie na miejsce zbiórki z kilkuminutowym wyprzedzeniem. Ruszamy o godz. 11.00 spod ronda K. Pniaka.

Serdecznie zapraszamy!!