Wycieczka „Szlakiem Bartka”

„Szlakiem Bartka Cieszyńskiego”, byłego grotołaza, historyka, kustosza Muzeum Miasta Jaworzna, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, miłośnika przyrody, który za szczególne miejsce do jej kontemplacji, wybrał Dolinę Będkowską oraz jej okolice.

Chcielibyśmy w imieniu Bartka zaprosić wszystkich na drugą edycję wycieczki krajoznawczo-przyrodniczej „Szlakiem Bartka”. Tym razem udamy się do Doliny Bolechowickiej oraz Doliny Kobylańskiej.

Będzie to podróż w czasie, pełna wspomnień, ale także spotkanie z teraźniejszością, spotkanie z samym sobą, w obliczu tego co piękne ale i niebezpieczne, czyli z przyrodą.

Jednodniowa wycieczka „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego” w towarzystwie przewodnika, odbędzie się 2 września 2018 roku (niedziela). Godzina wyjazdu – 09:00 (z parkingu przy Muzeum Miasta Jaworzna). Planowany powrót koło godziny 20:00. W ramach wycieczki zobaczymy m.in. „Jaskinię Wierzchowską Górną”.

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.

Wycieczka organizowana jest bezpłatnie (przejazd, ubezpieczenie), jedyny koszt, to bilet wejścia do jaskini – 15 zł (kwota uiszczona podczas zapisu).

Ilość miejsc ograniczona (48 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 728 883 473. Zapisy przyjmuje Pani Klementyna Śliz (klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl).

W przypadku pytań związanych z organizacją wycieczki prosimy o kontakt z Panem Tadeuszem Boratyńskim: 603 309 545, tadeusz.boratynski@interia.pl

Zaprasza Dyrektor wraz z pracownikami Muzeum Miasta Jaworzna, rodziną i przyjaciółmi Bartka.