Andrzej Zwolak. Rzeźba.

Nowa wystawa w Muzeum Miasta Jaworzna.
Andrzej Zwolak. Rzeźba.
Otwarcie wystawy 20 lipca 2018 r. godz. 17.

Andrzej Zwolak urodził się w 1957 roku w Baligrodzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Pięknych w Jarosławiu. W latach 1979-1984 studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. Aktualnie profesor ASP, kierownik Katedry Rysunku. W latach 2002-2008 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Rzeźby. Zajmuje się rzeźbą, małą formą, rzeźbiarską i rysunkiem. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Twórca pomników i rzeźb w Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szklarach koło Krakowa, Osieku koło Tarnobrzegu, Krakowie, Katowicach, Harbutowicach. Autor wielu okolicznościowych tablic i medali. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawę można oglądać do 20 sierpnia.