POMIĘDZY SŁOWAMI – grupa poetycka MMJ

grupa-poetycka-mmj

Wychodząc naprzeciw młodym osobom, chcącym rozwijać swoje kreatywne zdolności, przygotowaliśmy program, którego celem jest rozwijanie potencjału twórczego uczestników.

Program będzie prowadzony w ramach Grupy Poetyckiej Muzeum Miasta Jaworzna pn. „POMIĘDZY SŁOWAMI”. Pierwsze spotkanie planowane jest na październik, już teraz zbierane są jednak zgłoszenia na rok szkolny 2022/2023. Zapisy prowadzi autorka i prowadząca program – Renata Batko – pod numerem telefonu 604 308 392.

Zapraszamy do kontaktu również osoby dorosłe , które jeszcze nie publikowały swoich wierszy, lub publikują wyłącznie w Internecie, aby dołączyły do grupy jako sympatycy. Będą miały one okazję uczestniczyć w wybranych wydarzeniach.

Szczegóły Programu:

OSOBA PROWADZĄCA: Renata Batko – poetka, prozaik (autorka książek poetyckich, opowiadań i felietonów), członek Stowarzyszenia Autorów Polskich, honorowy członek Janowskiego Klubu Literackiego, Grupy Poetyckiej „Każdy”, międzynarodowej Grupy Literackiej „Kwadrat”.

IDEA: rozwijanie potencjału twórczego młodych osób z miasta Jaworzna (uwrażliwienie na bogactwa Małej Ojczyzny – siedziba w Muzeum Miasta Jaworzna).

GRUPA DOCELOWA: młodzież i osoby dorosłe w wieku od 15 do 19 lat.

PROGRAM: autorski Renaty Batko
a) spotkania 1 raz w miesiącu (począwszy od miesiąca października 2022 r.)
b) okresowe wyjazdy członków Grupy na spotkania poetyckie;
c) okresowe spotkania z aktorami Fundacji „Gra/nice” (patronat Fundacji) – czytanie wierszy przez aktorów, rozmowy;
d) prelekcje – spotkania z zaproszonymi poetami/twórcami z regionu oraz całej Polski.

METODY NAUCZANIA:
a) warsztaty – praca z własnym tekstem, doskonalenie warsztatu;
b) dyskusja;
c) aktywne słuchanie;
d) grupa wsparcia na FB;
e) udział w spotkaniach z poetami.

PREZENTACJA TEKSTÓW:
a) prezentowanie swojej twórczości na spotkaniach Grupy;
b) prezentowanie swojej twórczości na portalach poetyckich i przed publicznością;
c) udział członków Grupy w konkursach literackich lokalnych i ogólnopolskich;
d) czytanie wierszy członków Grupy przez aktorów Fundacji „Gra/nice”
e) wydawanie almanachów z twórczością członków Grupy.

grupa poetycka muzeum - plakat