Księga, która przetrwała wieki – Historia Biblii

Zapraszamy na nową wystawę czasową w Muzeum Miasta Jaworzna, której organizatorem jest Fundacja Areopag!

„Księga, która przetrwała wieki – Historia Biblii”

Ta wystawa to niecodzienna lekcja języka polskiego i historii. 3500 lat historii Biblii i zapisanego w niej Słowa Bożego. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie – wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, oryginalnych wydaniach Biblii z XVI i XVII wieku oraz ich współczesnych reprintach.

Wstęp na wystawę  od 26 marca do 5 kwietnia 2019 r. w godz. 9.00 – 19.00

Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem mailowym klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub numerami telefonów 501-452-697; 693-902-476.

Równolegle do czasu trwania wystawy, zapraszamy – do końca marca – do udziału w organizowanych przez muzeum warsztatach.Uczestnicy zajęć będą mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką biblijnego języka hebrajskiego oraz będą mogli spróbować zapisać swoje imiona za pomocą hebrajskich liter. Dowiedzą się jak brzmi tekst Starego Testamentu w języku oryginalnym, zapoznają się z informacjami na temat Starego Testamentu oraz powstawania tekstów biblijnych, czy odkryją tajemnice najlepiej znanych tekstów biblijnych, widoczne tylko dzięki umiejętnej analizie językoznawczej.

Warsztat poprowadzi Jonasz Janusz Oświeciński – urodzony w 1993 roku w Jaworznie Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Przebywał na stypendium w Izraelu w The David Yellin Academic Colllege of Education w Jerozolimie. Obecnie jest doktorantem w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.  Jest wykładowcą języka hebrajskiego biblijnego w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej oraz tłumaczem języka hebrajskiego nowożytnego.  Miłośnik gry na klarnecie oraz muzyki jazzowej.