Z dziejów mojego miasta 2024 – rozstrzygnięcie konkursu

Jubileuszowa, 15. edycja Konkursu Historycznego „Z dziejów mojego miasta” jest już rozstrzygnięta! Po zebraniu i przeanalizowaniu nadesłanych prac, znamy już laureatów tegorocznych zmagań, przed nami jednak ciągle uroczysta gala, na której odsłonięta zostanie ostatnia tajemnica, czyli kolejność miejsc na podium.

plakat konkursu historycznego

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników konkursu było w tym roku przygotowanie prezentacji multimedialnej, dotyczącej dowolnie wybranego eksponatu ze zbiorów polskich muzeów (ale tym razem spoza Muzeum Miasta Jaworzna), który chciałby zobaczyć na wystawie w naszej placówce.

Najciekawsze i najlepiej opracowane propozycje złożyli, a tym samym laureatami konkursu zostali (lista alfabetyczna):

• Chruścik Maciej – klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 14, nauczyciel prowadzący Joanna Popowicz;
  • Ciołczyk Alicja – klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 18, nauczyciel prowadzący Anna Dudek;
  • Frajcosz Julia – klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 14, nauczyciel prowadzący Joanna Popowicz;
  • Kustrzycki Kamil – klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 17, nauczyciel prowadzący Renata Wilk;
  • Łegowski Aleksander – klasa 5, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, nauczyciel prowadzący Elwira Soból;
  • Witecka Zuzanna – klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 18, nauczyciel prowadzący Anna Dudek;
  • Zalewska Alicja – klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 7, opiekun Dorota Dębosz – Zalewska;
  • Zygmunt Mikołaj – klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 8, nauczyciel prowadzący Marcin Mlostek.

Serdeczne gratulacje!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a rodzicom i nauczycielom za wsparcie duchowe i merytoryczne 🙂

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w środę – 22 maja – o godz. 11.00, w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5. Na uroczystość serdecznie zapraszamy laureatów, opiekunów oraz nauczycieli.

Organizatorem konkursu było Muzeum Miasta Jaworzna, a współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie. Patronat nad konkursem sprawowali Prezydent Miasta Jaworzna oraz Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.