„TAŃCZ!” – wystawa prac Wojciecha Pietrasza

Przed nami druga tegoroczna wystawa Galerii Sektor I w murach Muzeum Miasta Jaworzna! Tym razem swoje obiekty i dzieła malarskie, w stylistyce zombie-popu, luźno opartego o „Wesele” Wyspiańskiego, będzie prezentował Wojciech Pietrasz! Ekspozycja, której wernisaż zaplanowany jest na 25 maja, nosi tytuł „TAŃCZ!”

plakat wystawy tańcz

„Lubię sztukę, która daje widzowi otwarte pola do interpretacji, pozwala na swobodny przepływ myśli, skojarzeń. Lubię malarstwo, które nie daje odpowiedzi, przyciąga energią, wabi tajemnicą. Wystawa „TAŃCZ!” jest pretekstem do takich właśnie skojarzeń. Tańczmy zatem.”

Wojciech Pietrasz

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę – 25 maja – o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Pocztowej 5.
Wstęp wolny!!

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 czerwca.

Serdecznie zapraszamy!!

Kurator: Leszek Lewandowski
Koordynator: Monika Lewandowska
Opracowanie graficzne wydawnictw: Sławomir Śląski

Wojciech Pietrasz

Urodzony w 1973 r. w Rzeszowie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1998 r w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jest związany z nieformalnymi grupami malarzy: „Neoromantycy” oraz „Projekt o Nieznanym Tytule”. Pochodzi z Niebylca i ta właśnie nazwa dobrze określa jego twórczość, pełną niedopowiedzeń, zawieszoną w czasie i nieoczywistą.

Wystawy indywidualne:

• Czasami chciałbym Cię udusić (Galeria Łącznik, Kraków 2012);
  • Cię nad życie (Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków 2017);
  • Ogień (Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków 2019);
  • Niebylec (BWA Sanok, 2019);
  • Niebylec (Fundacja 2 wymiary, Pragaleria, Warszawa 2019);
  • Wojciech Pietrasz & Jan Matejko. Zombie Figuracje. (Zamek Królewski w Warszawie, 2023);
  • I will live and die. Don’t ask me why (BWA Krosno, 2024).

Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych, m. in.:

• AAF Maastricht (Gallery Second Eye 2014);
  • Im dalej w las. Neoromantycy wobec natury (Fundacja 2 wymiary, BWA Sanok, 2017);
  • Refuges Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców (MNS Warszawa, 2023).
plakat wystawy tańcz