Finisaż wystawy prac Marca Chagalla pn. „Ilustracje do Biblii”

Wystawa tak wielkiego artysty jak Marc Chagall nie może odbyć się bez uroczystego wydarzenia, podczas którego mogą się spotkać i wymienić poglądami fani sztuki. A skoro ekspozycji pn. „Ilustracje do Biblii” nie otworzyliśmy wernisażem, niechybnie oznacza to, że przed jej zamknięciem konieczne jest zorganizowanie specjalnego finału!!

ilustracje do biblii - plakat

Niniejszym, z wielką przyjemnością zapraszamy na finisaż wystawy prac Marca Chagalla pn. „Ilustracje do Biblii”! Odbędzie się on w czwartek – 22 lutego – o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna, przy ul. Pocztowej 5!

Na spotkaniu można będzie porozmawiać zarówno o samej wystawie, jak i innych aspektach twórczej działalności Marca Chagalla. Dociekliwym swoją widzą służyć będzie nasza koleżanka, historyk sztuki dr Iwona Brandys oraz artysta plastyk dr Leszek Lewandowski z Galerii Sektor I.

W ostatnich dniach mogliśmy poczuć wyraźny powiew wiosny, jest to więc dobry moment, żeby zagłębić się w pełen pulsującego koloru, irrealny świat Marca Chagalla. W swojej twórczości artysta ten, poprzez przyrodę, interpretował podstawowe treści, takie jak miłość, śmierć czy – prezentowane właśnie w naszym Muzeum – sceny biblijne – które stały się jedynymi w swoim rodzaju, tak surrealistycznymi, wizjami – mówi Iwona Brandys, kustosz MMJ, która poprowadzi finisaż wystawy.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp na finisaż jest bezpłatny!!

Wystawę będzie można oglądać do 5 marca.

Więcej informacji o wystawie można znaleźć tutaj: Marc Chagall – „Ilustracje do Biblii” – wystawa