11. konkurs historyczny „Z dziejów mojego miasta”

Muzeum Miasta Jaworzna i Urząd Miejski mają przyjemność zaprosić do udziału w organizowanym po raz jedenasty konkursie „Z dziejów mojego miasta”. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Jaworzna oraz Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: klasy 4-5 oraz klasy 6-8.
Ideą konkursu jest promowanie zainteresowania przeszłością miejsca w którym mieszkamy – naszej „małej ojczyzny”. Chcemy zainspirować uczniów do wypowiedzi na temat „Jaworzno – najciekawszy zakątek historyczny”. Będzie to możliwość przedstawienia miejsca które jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, wpływa na kształtowanie tożsamości i wrażliwości estetycznej. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie.

Zgłoszenia prac konkursowych należy składać w terminie do 4 marca 2020 roku w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna.

Szczegółowych informacji udziela:
Elżbieta Trojan
tel. (32) 6181953
e-mail: elzbieta.trojan@muzeum.jaw.pl

Szczegółowe informacje dostępne również w regulaminie:

regulamin konkursu