Sławomir Śląski | nagroda za wybitne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej

Bardzo miło nam poinformować, że pracownik Muzeum Miasta Jaworzna – Sławomir Śląski – został nagrodzony przez Prezydenta Jaworzna w dziedzinie kultury i sztuki za wybitne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sławomir Śląski – doktor sztuki, projektant-grafik, plakacista, kustosz wystaw, angażujący się w pracę dla jaworznickich jednostek kultury, takich jak Muzeum Miasta Jaworzna oraz Teatr Sztuk. Zajmuje się projektowaniem grafiki wydawniczej, plakatu, identyfikacji graficznej, tworzeniem wystaw plenerowych i ekspozycji muzealnych oraz wystawiennictwem. Sławomir Śląski jest uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz pomysłodawcą, autorem i kuratorem wystaw czasowych oraz 16 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. w Katowicach, Zabrzu, Tychach, Chorzowie, Ustroniu, Toszku, Oberwarcie (Austria), Tarnowskich Górach, Dębicy, Bielsku-Białej, Szigethalom (Węgry), Miechowie oraz Jaworznie. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Tytuł doktora otrzymał na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, jest również wykładowcą akademickim propagującym wśród swoich studentów ideę dobrego dizajnu. Podczas procesu twórczego nie zapomina o dbałości o funkcjonalność i trafność przekazu, nie zatracając swojego świeżego spojrzenia i co wydaję się być najważniejsze – pasji.

więcej: http://www.um.jaworzno.pl/ Nagrody za upowszechnianie kultury | 12 listopada 2019, 09:46