100. rocznica szczakowskiego Sokoła

W tym roku przypada 100. rocznica wzniesienia pierwszej siedziby szczakowskiego „gniazda” Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”!! Z tej okazji, we wtorek – 19 marca – o godzinie 17.00, w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, odbędą się specjalne obchody rocznicowe.

W trakcie wydarzenia zespół naszego Muzeum zaprezentuje wykłady o dziejach szczakowskiego „Sokoła” oraz historii Domu Kultury, który w nieco późniejszym okresie także służył jako siedziba Towarzystwa.

Wyjątkowym punktem wieczoru będzie spotkanie z wnukami Zdzisława Krudzielskiego – zasłużonego dyrektora szczakowskiej cementowni, prezesa Sokoła i patrona DK . Część artystyczną wydarzenia wypełni natomiast występ zespołu mażoretek MCKiS Jaworzno.

Serdecznie zapraszamy!!
Wstęp wolny!