Twórcy jaworznickiego przemysłu w niepodległej Polsce | 22 października 2020

.

Muzeum Miasta Jaworzna serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej Twórcy jaworznickiego przemysłu w niepodległej Polsce, które odbędzie się 22 października 2020 roku (czwartek) o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5.

Wstęp wolny.

Wystawa prezentuje okoliczności odbudowy miejscowego przemysłu po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości w 1918 roku na przykładzie Jaworznickich Komunalnych Kopalń Węgla, szczakowskiej cementowni oraz fabryki chemicznej „Azot”. Ukazuje wpływ, jaki mieli Jan Kanty Steczkowski, Artur Benis, Zdzisław Krudzielski, Ignacy Mościcki i Stefan Ossowski, na odbudowę lub powstanie poszczególnych zakładów przemysłowych oraz ich dalszy rozwój w latach 20. i 30. XX wieku. Realizację zadania dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.