Księga, która przetrwała wieki – Historia Biblii

Zapraszamy na wernisaż wystawy: „Księga, która przetrwała wieki – Historia Biblii”. To historia powstania Słowa Bożego, 3500 lat historii Biblii opowiedziane w godzinę. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie. Wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Są także oryginalne wydania Biblii z XVI i XVII wieku. Udział w wydarzeniu stanowi okazję uczestniczenia w niecodziennej lekcji języka polskiego i historii. Wystawa została przygotowana przez Fundację Aeropag. Oprowadzającymi po wystawie będą członkowie Fundacji Aeropag i wolontariusze.

Termin wystawy: 13 – 27 lutego 2018r. w godz. 9.00 – 19.00
Miejsce: Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5

Wstęp wolny.

Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem mailowym klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub numerem telefonu 501-452-697.