Noc Muzeów 2023

Jaworzno po raz kolejny dołącza w tym roku do setek europejskich miast, by wziąć udział w akcji pn. „Noc Muzeów”!

Areną tego wydarzenia będzie oczywiście Muzeum Miasta Jaworzna, a wieczorno-nocne atrakcje odbywać się będą w sobotę – 20 maja – w godz. 18.00 – 24.00!

W ramach jaworznickiej Nocy Muzeów 2023 zaplanowano:

• Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych z przewodnikiem.
  • Wystawę na antresoli pt. „Królestwo haftu – haft biały”, na której prezentowane będą dzieła jaworznickich hafciarek z muzealnej Pracowni Haftu Regionalnego. Prezentacja zapasek będzie zwieńczeniem drugiej części cyklu pn. „SKARBY MIASTA – SKARBY REGIONU”.
  • Wernisaż wystawy Galerii Sektor I pt. „Blue, blue, electric blue, that’s the color of my room”, na której będą prezentowane prace Olgi Borawskiej – godz. 19.00.

W ramach obu wystaw będzie się można oczywiście spotkać z ich bohaterami. Członkinie Pracowni Haftu Regionalnego chętnie zaprezentują swoje umiejętności, a Olga Borawska opowie o swoich obrazach i twórczości.

Serdecznie zapraszamy!!
Wstęp wolny!!!