Szlakiem Bartka – wycieczka nr 5

Przed nami piąta wycieczka krajoznawczo-przyrodnicza poświęcona pamięci Bartka Cieszyńskiego – naszego przyjaciela, kustosza, historyka, miłośnika przyrody i górskich wędrówek!

W tym roku „Szlakiem Bartka” podążymy już wiosną – dokładnie 3 czerwca – a celem naszej podróży będą Rudy Raciborskie! W planie m.in. zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztornego, przejazd kolejką wąskotorową i wspólna biesiada.

Mamy nadzieję, że fani turystyki także tym razem nie zawiodą i pełnym autokarem ruszymy na kolejną wspólną wyprawę 🙂

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce serdecznie zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona!!
Rezerwacje i wpłaty będą przyjmowane siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna.

plakat wycieczki pn. Szlakiem Bartka 2023

PLAN WYCIECZKI:

Termin: sobota, 3 czerwca 2023

• 7:50 – zbiórka pod Muzeum
  • 8:00 – odjazd
  • 10:00 – Zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztornego
  • 13:00 – przejazd kolejką wąskotorową na trasie Rudy Raciborskie – Stodoły – Rudy Raciborskie
  • 14:30-16:30 – możliwość biesiady w restauracji „Pod kasztanami” (potrawy z dziczyzny)
  • ok. 18:30 – powrót do Jaworzna

Koszt wyjazdu:

• 50 zł – normalny;
  • 30 zł ulgowy (dzieci i młodzież do 18. roku życia)
    (w cenę wliczone są: transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępu)

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.