13. konkurs historyczny „Z dziejów mojego miasta”

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzynastej edycji konkursu pn. „Z dziejów mojego miasta”.

Tegoroczna odsłona rywalizacji, skierowanej do uczniów szkół podstawowych, wpisuje się w obchody jubileuszu 50-lecia działalności w Jaworznie placówki muzealnej. Jej temat przewodni brzmi: „Muzealia mówią, czyli opowiedz historię jednego eksponatu”. Zgodnie z tym hasłem, zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy, której bohaterem będzie jeden, dowolny eksponat prezentowany na wybranej wystawie stałej w jaworznickim muzeum. Pracę tekstową należy wzbogacić fotografią opisywanego eksponatu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, klasy 4-8. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegóły na temat konkursu, wraz z kartą zgłoszeniową, dostępne są w REGULAMINIE.

Informacje można także uzyskać pod nr tel. (32) 618 19 53 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem e-mail: elzbieta.trojan@muzeum.jaw.pl.

Organizatorem konkursu pn. „Z dziejów mojego miasta” jest Muzeum Miasta Jaworzna, współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Mirosława Kolwas – Soczyńska.

Zachęcamy do udziału! 🙂

Z dziejów mojego miasta 2022 - plakat