prof. Józef Murzyn | RZEŹBA | wernisaż 12.02.2021

W najbliższy piątek (12 lutego 2021) o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Jaworzna odbędzie się wernisaż wystawy RZEŹBA prof. Józefa Murzyna.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – wstęp wolny.

Katalog wystawy do pobrania

– – –

Urodzony w 1960 roku. Studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie w latach 1982–1987. Dyplom z wyróżnieniem u prof. Stefana Borzęckiego. Dziekan Wydziału Rzeźby w latach 2008–2012 i 2012–2016. Inicjator zmian w dydaktyce, współpracy z OSG oraz wieloma uczelniami w kraju i za granicą. Wydział pod jego kierunkiem uzyskał Certyfikat Jakości Kształcenia. Senator ASP, przewodniczący Uczelnianej Rady Jakości Kształcenia Artystycznego. Profesor zwyczajny, prowadzi dyplomującą Pracownię Rzeźby. Promotor wielu magistrów oraz doktorów sztuki. Autor recenzji doktorskich, habilitacyjnych i profesorskich, tekstów i wystąpień konferencyjnych. Ekspert i juror w gremiach ogólnopolskich. Artysta rzeźbiarz i malarz. Autor licznych wystaw indywidualnych, w tym retrospektywnej wystawy rzeźby, obiektów i malarstwa w CRP w Orońsku w 2012 roku. Uczestnik wielu prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie odznaczany w tym Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.