10. konkurs historyczny „Z dziejów mojego miasta”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum do udziału w dziesiątej edycji miejskiego konkursu historycznego „Z dziejów mojego miasta”!

Organizatorem konkursu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Urząd Miejski w Jaworznie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej, w oparciu o opracowane samodzielnie materiały źródłowe na temat przeszłości, oraz umacnianie emocjonalnych związków z koncepcją „małej ojczyzny”.

W celu zapoznania z historią Jaworzna oraz działalnością edukacyjną Muzeum Miasta Jaworzna zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem w dniu 9 marca 2019 roku o godz. 10.00.

Informacji na temat konkursu udziela
Elżbieta Trojan
Muzeum Miasta Jaworzna
tel. (32) 6181953