Historia gier i komputerów

Od 18 września do 6 października w Muzeum Miasta Jaworzna można zwiedzić wystawę czasową poświęconą historii gier i komputerów. Co ważne, wszystkie udostępnione na niej urządzenia są w pełni sprawne i przygotowane do interakcji ze zwiedzającymi – na każdej z maszyn można nawet zagrać!

Wśród prezentowanych te znajdują się najważniejsze dla historii informatyki – m.in. PONG, Commodore 64, SNES, Nintendo Gamecube czy też Sega Mega Drive II. Na wystawie znajdują się również retro komputery klasy PC spięte w sieć odtwarzając klimat kawiarenki internetowej końca XX wieku.

Na wystawie można zagrać w m.in. Super Mario, Le Mans, Donkey Konga, Flinstonów, Duke Nukem 3d, Froggera oraz dziesiątki innych klasyków.

W wystawie są prezentowane zbiory Fundacji Dawne Komputery i Gry z Pabianic (www.dkig.pl)