Jaworznickie gorsety na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie

Pracownia Haftu Regionalnego działająca przy Muzeum Miasta Jaworzna staje się coraz bardziej znana. Jaworznickie hafciarki zostały zaproszone do grona licznych twórców wystawiających się na 42.  Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie. Nasze dawne wzory, których tradycja kopiowania utrwalona jest na naszych gorsetach krakowskich wzbudziła zainteresowanie zarówno organizatorów targów, zagranicznych turystów, a także etnografów. O Jaworznie i naszym dziedzictwie artystycznym dowiedzieli się licznie goście zebrani na rynku krakowskim, przyznając że poziom rzemiosła hafciarskiego  jest na najwyższym poziomie. Kolejny nasz pokaz na krakowskim runku 19 sierpnia w godzinach popołudniowych zapraszamy!