Scrapbooking w Muzeum Miasta Jaworzna

Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, wstążki, guziki, koronki, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster („puchnących”), szablonów, shape cutter, naklejek, dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku.

W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Cześć osób preferuje umieszczanie zdjęcia w centrum, dla innych zdjęcie jest tylko pretekstem do dobrej zabawy na kartach albumów.

Proponujemy przeszukać swoją domową pasmanterię, wszystko można wykorzystać (końcówki koronek, wstążek, guziczków). Może u dzieciaczków starszych znajdziecie końcówki papieru kolorowego i bloków. Materiał oczywiście będzie w muzeum zapewniony ale czym więcej tym lepiej.

Ilość miejsc na zajęciach ograniczona.
Rezerwacja: e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub tel: 728 883 473.
cena zajęć – 10 zł/os