Fotorelacja z konferencji „Obóz dwóch totalitaryzmów. Jaworzno 1943-1956”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji „Obóz dwóch totalitaryzmów. Jaworzno 1943-1956”, która miała miejsce 15 czerwca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Konferencja została zorganizowana przez Muzeum Miasta Jaworzna.

W trakcie konferencji zaprezentowanych zostało osiem referatów poświęconych historii jaworznickiego obozu. W trakcie konferencji odbyło się spotkanie i dyskusja ze świadkami historii – byłymi młodocianymi więźniami politycznymi – Wincentym Bogusławem Pyką i Longinem Rosickim.

Konferencja została zorganizowana w ramach zadania pt. Organizacja obchodów 75. Rocznicy utworzenia Obozu dwóch totalitaryzmów w Jaworznie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo, zarówno prelegentom, zaproszonym gościom, jak również słuchaczom.