Ceramiczne podwieczorki

Zapraszamy serdecznie na środowe podwieczorki do Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5. Co środę o godz. 17 spotyka się grupa dorosłych osób by się zrelaksować a tym samym utworzyć własnoręcznie gliniane dzieła. Podczas spotkań panuje cudowna atmosfera. Jak to na podwieczorek przystało pojawią się też wyśmienity poczęstunek wykonany przez instruktora.

Harmonogram spotkań:

16 maja – Maselniczka,
23 maja – Ceramiczna biżuteria,
30 maja – Ceramiczne grajki,
6 czerwca – Szkliwienie biskwitów.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Wosik.

Cena jednorazowych zajęć wynosi 45 zł,
Karnet 4 spotkania – 12 zł.
Wpłata gotówką na zajęciach lub przelew konto Muzeum.
Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja telefoniczna 728 883 473 lub e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl

Instruktor spotkań:

„To ja Małgorzata Wosik. Ceramika i jej projektowanie to obecnie mój sposób na szczęśliwe życie, bo przecież najważniejsze jest aby robić to co sprawia nam najwięcej radości. Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęłam w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Kolejne umiejętności związane z tym warsztatem zdobyłam we wrocławskim ASP na wydziale Ceramiki i Szkła. Obecnie i niezmiennie ceramika – moja pasja. Pozwalam sobie na eksperymentowanie z surowcem, którym jest glina, glinki ceramiczne, szkliwa oraz tlenki. Fascynuje mnie glina, jej właściwości; procesy zachodzące podczas wypału kryją wiele tajemnic, nieprzewidzianych efektów, które mogę i mam możliwość odkrywać.:) KOCHAM lepić, lepić, lepić… bo nie zawsze wszystko można przewidzieć…”