Konkurs historyczny „Z dziejów mojego miasta”, edycja IX

Szanowni Państwo,

Już jutro, tj. 15 marca 2018 roku, odbędzie się finał IX edycji konkursu historycznego „Z dziejów mojego miasta”. Konkurs organizowany jest co roku przez Muzeum Miasta Jaworzna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów jaworznickich szkół.

Kto w tym roku otrzyma pamiątkowe puchary? Wręczenie nagród odbędzie się w dzień finału (15 marca, godz. 12.00). Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Muzeum Miasta Jaworzna oraz w formie komunikatu przekazanego mediom.

Honorowy Patronat nad Konkursem sprawują: Prezydent Miasta Jaworzna oraz Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Cele konkursu

– Kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej w oparciu poznanie przeszłości;

– Propagowanie zainteresowania historią i tradycją miejsca, w którym mieszkamy;

– Umacnianie emocjonalnych związków z Jaworznem naszej „małej ojczyzny”;

– Rozwijanie w uczniach umiejętności samodzielnych poszukiwań materiałów źródłowych i ich wykorzystania do opracowania prezentacji multimedialnej;

– Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich;

Regulamin konkursu [do pobrania]

Karta zgłoszenia [do pobrania]