„Byczyna – karty z historii”. Wernisaż wystawy

Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna serdecznie zaprasza na najnowszą wystawę czasową pt. Byczyna – karty z historii. Wystawa będzie prezentowana od 24 marca do 31 maja 2017 r. w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 kwietnia (środa) o godzinie 17.00. Wystawa została przygotowana we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna. Wystawa porusza wybrane zagadnienia z historii Byczyny, począwszy od pierwszej wzmianki źródłowej o osadzie z 1229 r., tym samym jest dzielnicą miasta o najdłuższej historii. Na ekspozycji będzie można zapoznać się z początkami osady, wpływem położenia geograficznego na układ urbanistyczny osady, własnością ziemi i organizacją terytorialną. Ponadto przedstawiona zostanie historia parafii, edukacji szkolnej, II wojny światowej i okresu powojennego.

Szczególnie interesujący element wystawy stanowi makieta Byczyny wykonana na podstawie mapy katastralnej z 1848 r. Wystawa jest bogato ilustrowana zdjęciami zamieszczonymi w dwóch tomach albumu Byczyna na starej fotografii.

[tribe_event_inline id=”195″] {title}
[/tribe_event_inline]